WIADOMOŚCI

Szwedzka nagrzewnica indukcyjna Hit Heater 3,5kW

Trudności z odkręcaniem zapieczonych śrub i nakrętek to problem często spotykany w praktyce warsztatowej. Perfekcyjnym jego rozwiązaniem jest nagrzewnica indukcyjna. Rozwiązanie to jest znane i z powodzeniem stosowane od wielu lat w wielu gałęziach przemysłu. Szwedzka firma SST AB oferuje nagrzewnice indukcyjne wysokiej jakości już od 15 lat. Nowością jest poręczna nagrzewnica kompaktowych rozmiarów znajdująca zastosowanie w mniejszych zakładach przemysłowych, warsztatach samochodowych i wszędzie tam gdzie występuje potrzeba szybkiego nagrzania metalu.

Poluzowywanie zapieczonych elementów przez zastosowanie palnika gazowego jest ryzykowne. Nie tylko ze względu na możliwość         pożaru czy poparzenia ale również ze względu na możliwość uszkodzenia nagrzewanego materiału. Użycie nagrzewnicy SST 3,5 pozwalana na miejscowe, dokładne i bezpieczne rozgrzanie metalu.

Jak to działa ?
Niskie napięcie nieszkodliwe dla człowieka w połączeniu z wysokim natężeniem powoduje nagrzewanie nakrętek które mają być odkręcane. Urządzenie pracuje a każdym rodzajem metalu. Czas potrzebny do nagrzewania jest proporcjonalny do wielkości nakrętek, np. aby rozgrzanie nakrętki M16 do temperatury 300 °C zajmuje około 15 sekund.

W porównaniu z palnikiem gazowym metoda ta jest znacznie bardziej wydajna gdyż rozgrzewanie materiału następuje od wewnątrz. Palnik gazowy rozgrzewa głównie powierzchnię zewnętrzną elementu skąd następuje szybka utrata temperatury.

Uniwersalność urządzenia potwierdzają jego kompaktowe rozmiary i łatwość dojścia do trudno dostępnych miejsc, zwłaszcza od strony podwozia pojazdu. Jedyne co operator musi zrobić aby rozpocząć nagrzewanie, to dotknąć elektrodami materiału i nacisnąć przycisk na rękojeści urządzenia.

Dane techniczne:

  • Zasilanie 230V 50Hz
  • Masa 17 kg
  • Zabezpieczenie 16A
  • Moc 3,5 kW

Kontakt 691- 413-408

Zdjęcia